Дома Видео Се уште има магија во нозете: Асистенција со рабона на Кварезма 🎥

Се уште има магија во нозете: Асистенција со рабона на Кварезма 🎥

Гуимареаш во рамките од 25. коло во португалската Примера на свој терен беше совладан од Тондела со 1:2.

Натпреварот го обележа легендарниот Рикардо Кварезма (37).
Португалецот уште еднаш покажа каква магија има во нозете.

Одличната асистенција со рабона сепак Андреа Андре не ја претвори во гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…