Дома Фудбал Останато Се продава луксузниот автомобил кој му припаѓаше на Марадона

Се продава луксузниот автомобил кој му припаѓаше на Марадона

Диего Марадона почина кон крајот на годината на 60 години.

Легендарниот аргентински фудбалер зад себе остави бројни недвижности и луксузни автомобили, а еден од нив се најде на продажба.

Аукциската куќа „RM Sotheby“ на продажба го стави неговиот „Ролс Ројс Гост“ кој Марадона го возеше до 2018 година. Тој се продава после поминати само 5000 километри.

Автомобилот не поминал многу и во претходните две ипол години. Актуелниот сопственик сега одлучил да го продаде. Еден ваков автомобил вреди околу 300.000 долари, меѓутоа поради причинаташ то му припаѓал и на Марадона цената сигурно може да биде повисока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ширер: Челзи не се плаши од Сити, изгледаат незапирливо

Во Премиер лигата на стартот од сезоната е прилично неизвесно. На врвот се наоѓаат Челзи, …