Дома Фудбал Англија Се појави дресот на Ливерпул за наредната сеозна 📸

Се појави дресот на Ливерпул за наредната сеозна 📸

Ливерпул оваа сезона не се прослави со своите настапи во Премиер лигата и Лигата на шампионите.

„Црвените“ се без шанси да ја одбранат титулата во Англија, а во Лигата на шампионите испаднаа уште во четвртфиналето.

На „Енфилд“ веќе размислуваат за новата сезона, денес на социјалните мрежи се појавија и првите фотографии од можниот изглед на дресовите на Ливерпул за наредната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…