Дома Фудбал Останато Се појави видео од затворот: Поранешните руски репрезентативци играа против локален клуб (ВИДЕО)

Се појави видео од затворот: Поранешните руски репрезентативци играа против локален клуб (ВИДЕО)

Aлександар Кокорин и Павел Мамев, поранешните руски репрезентативци кои се осудени на затворска казна поради физичка пресметка во Москва во текот на викендот играа еден натпревар зад решетки.

Тие двајца се осудени на 18 и 19 месеци затвор, а тоа во затворот го искористија да ги земат во фудбалскиот тим.

Токму тој тим во саботата одигра пријателски натпревар против еден локален клуб. Резултатот не е познато, но двајцата Мамев и Кокорин играа од почеток.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп го „пецна“ Солскјер: Чудно е што Јунајтед игра на таков начин

Во недела на програмата е големото дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед, а тренерите…