Дома Фудбал Останато Се појави видео: Еве кои фудбалери го поддржуваат Израел, а кои Палестина

Се појави видео: Еве кои фудбалери го поддржуваат Израел, а кои Палестина

Анвар Ел Гази стана првиот фудбалер кој беше избркан од својот тим поради поддршката за Палестина во воениот конфликт со Израел.

Ел Гази најпрво доби предупредување откако јавно ја поддржа Палестина, а потоа ги повтори неговите зборови, по што Мајнц реши да го отпушти.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На јутјуб во меѓувреме се појави видео на кое се претставени фудбалери и тоа кого поддржуваат во воениот конфликт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …