Дома Топ вести Се е спремно: Барселона наскоро ќе претстави две засилувања

Се е спремно: Барселона наскоро ќе претстави две засилувања

Барселона следната недела и официјално ќе потврди два големи трансфери, потврдија каталонските медиуми.

Како што од поодамна беше најавено Барселона ги договори трансферите на Андреас Кристенсен  од Челзи и Франк Кеси од Милан, кои ќе пристигнат како слободни играчи.

Во Барселона се појави страв дека клубот нема да може да ги регистрира, но откако се решија финансиските проблеми, се е спремно за официјално претставување.

Барселона засилено работи и на трансферите на Роберт Левандовски од Баерн и Рафиња од Лидс, како и на продажбата на Френки де Јонг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…