Дома Луд Спорт Сеќавањето на Модриќ од половина милион „лајкови“

Сеќавањето на Модриќ од половина милион „лајкови“

0

Иако за некои работи сеќавањето не го служи баш најдобро, Лука Модриќ во никој случај не заборава ништо што е поврзано со неговата сопруга и важните семејни датуми.

Фудбалскиот ас со своите обожаватели на социјалните мрежи сподели селфи на кое позира со својата сопруга Вања, со која вчера прославија осумгодишнина од бракот.

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

„Осум години“, кратко напиша Лука во описот на фотографијата. Честитките и убавите пожелби со кои му вратија обожавателите беа дополнително зачинети со над половина милион „лајкови“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ШОК: Се запали автобусот со фудбалерите на Црвена Звезда додека славеа титула (видео)

Голем инцидент и пропуст се случи за време на прославата на 28-та титула на Црвена Звезда.…