Дома Фудбал Останато Сега е потврдено: Ако Снајдер сака да се врати може!

Сега е потврдено: Ако Снајдер сака да се врати може!

После Арјен Робен кој се врати во Гронинген уште еден холандски ветеран се враќа во татковината – Весли Снајдер ќе се приклучи на Утретехт, тврдат медиумите во Холандија.

Снајдер (36) во среда ќе ги започне тренинзите и тоа ќе биде проба за официјално пристапување кон клубот во кој ја започна кариерата.

Дека се е на Весли потврди неговиот брат Џефри Снајдер.

„Весли сака да ги изгуби килограмите и да се врати во форма, а мисли дека тоа ќе му биде поттик за продолжување на кариерата. Не беше долго на терените, но се уште сака да игра фудбал“, изјави неговиот брат Џефри.

Снајдер одигра рекордни 134 натпревари за Холандија, а настапуваше уште за Ајакс, Реал и Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хименез промаши пенал после 21 реализирани во низа, но дали ВАР погреши?

Севиља со минимални 1:0 го победи Волвс и се пласира во полуфиналето на ЛЕ, меѓутоа овој н…