Дома Фудбал Севиља за него плати 13.5 милиони евра, а се го отпушти затоа што се здебелил

Севиља за него плати 13.5 милиони евра, а се го отпушти затоа што се здебелил

Пред три години Севиља го доведе од Рен Жорис Гнањон, меѓутоа овој играч не се прослави во шпанскиот тим.

Во 2018 година Барселона за Гнањон плати 13.5 милиони евра и се очекуваше тој да биде големо засилување одбраната, но ништо од тоа не се случи.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


После само една година 24-годишниот фудбалер беше позајемн во Рен, а во клубот се врати минатото лето откако и неговиот поранешен клуб не сакаше да откупи договорот.

Во текот на изминатото лето се очекуваше да си замине од Барселона, но бидејќи изостанаа понудите тој остана. Сега медиумите во Шпанија објавија дека Севиља го отпуштила поради неговата лоша форма, вишокот килограми и недостигот на професионализам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …