Дома Трансфер зона Сари го носи Вилијан во Јувентус

Сари го носи Вилијан во Јувентус

Веќе е извесно дека Вилијан на крајот на сезоната ќе го напушти Челзи како слободен агент, а многу клубови веќе ја започнаа трката за неговиот потпис.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус сереиозно се вклучува во трката за Бразилецот и сака да го донесе во Торино ова лето.

Јувентус во наредните денови ќе стапи во контакт со неговиот агент со цел да испита какви се финансиските барања на фудбалерот.

Односите помеѓу Вилијан и тренерот на Јувентус, Маурицио Сари се одлични бидејќи двајцата имаа одлична соработка на „Стенфорд Бриџ“.

Токму Сари инсистира да му биде донесен Бразилецот во кого гледа идеална замена за Бернардески, кој е на излезна врата од Јувентус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус и Интер го сакаат дефанзивецот на Арсенал

Италијанските гиганти Јувентус и Интер се заинтересирани за десниот бек на Арсенал, Хектор…