Дома Фудбал Англија Само Анелка пред Хојлунд!

Само Анелка пред Хојлунд!

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Расмус Хојлунд конечно почнува да прикажува настапи какви што се очекуваат од него.

Хојлунд ја започна својата голгетерска серија и изагледа дека Тен Хаг повеќе нема потреба да се грижи за ефикасноста на екипата. Данскиот 21-годишен фудбалер постигна гол и за викендот против Астон Вила и така продолжи да ги реди противниците против кои беше прецизен.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сега е во низа од пет натпревари на кои погодуваше, започна токму против Астон Вила на „Боксинг деј“, продолжи против Тотенхем, Вулвс и Вест Хем, а сега повторно погоди против Вила.

Само еден играч кој бил помлад од него постигнал пет голови во низа во Премиер лигата. Тоа беше Николас Анелка кога како 19-годишник го носеше дресот на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…