Дома Трансфер зона Салах ја прифати понудата од Саудиска Арабија

Салах ја прифати понудата од Саудиска Арабија

Мохамед Салах на крајот на сезоната готово сигурно ќе го напушти Ливерпул, тврдат медиумите на Островот.

Клубовите од Саудиска Арабија не се откажуваат и на лето Салах ќе биде нивна главна трансфер цел за кого нема да жалат пари.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Договорот на Салах со Ливерпул е до летото 2025 година и „црвените“ не ја исклучуваат можноста да го продадат ова лето.

Претпоставката е дека тој ќе биде еден од најплатеите фудбалери во Саудиска Арабија, со слична годишна плата од 138 милиони фунти колку што добива Нејмар.

31-годишниот Салах смета дека сега е вистински момент да го напушти Ливерпул и е спремен да ја прифати богатата понуда од Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…