Дома Фудбал Останато Салах проговори за трансферот во Реал: Еве што рече за тоа

Салах проговори за трансферот во Реал: Еве што рече за тоа

0

Мухамед Салах по само неколку месеци во Англија повторно е мета на големите клубови, а Реал Мадрид е најгласен во приказните за Египќанецот.

Реал го одбрани трофејот во ЛШ и беше првиот клуб во светот кој го направи тоа, но во моментов се наоѓаат на четвртото место во Ла Лига, 16 бода зад Барса. Салах има 24 години, а за Ливерпул постигна 23 гола и се наоѓа во идеална форма. Многу се шпекулира дека Реал е заинтересиран за него и дека сака да го доведе на лето, а играчот после тоа реагираше на социјалните мрежи.

„Во поселдно време постојат многу гласини кои не се точни и нема да има коментари за тоа. Слушнав многу гласини за тоа, така да не ми смета. Во Ливерпул многу добро ме третираат и во овој момент, јас сум член на Ливерпул и среќен сум на „Енфилд“, напиша Салах на арапски јазик.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…