Дома Луд Спорт Роналдо ужива на скапоцена јахта 📷

Роналдо ужива на скапоцена јахта 📷

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо ужива со својата фамилија после освоеното Скудето.

Португалецот доби неколку дена одмор пред мечот во Лигата на шампиони и заедно со своето семејство ужива на јахта.

Заедно со Георгина и децата ужива на италијанските острови во 27-метарска јахта од 6 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Дејвис доминираше, Лејкерси го обезбедија првото место на Западот 🎥

Кошаркарите на Лејкерси во одличен натпревар изминатата вечер ја победија Јута со 116:108 …