Дома Фудбал Репрезентации Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Кристијано Роналдо постави два рекорди за време на дуелот меѓу Португалија и Лихтенштајн во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2024 година.

Напаѓачот на Ал-Наср го одигра 197. меч за Португалија и така стана фудбалер со најмногу настапи во историјата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На стартот на вториот дел постигна и два гола, па така стигна до бројката од 100 погодоци за националниот тим на меѓународните натпревари.

„Одлично е што играм и постигнувам голови за Португалија. Горд сум на мојот успех и на тоа што станав светски рекордер“, порача Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Раул пред заминување од Мадрид – два клуба веќе го контактирале!

Летово неколку легенди ќе го напуштат Реал Мадрид, а една од нив би можел да биде Раул Гон…