Дома Фудбал Останато Роналдо постигна спектакуларен гол 🎥

Роналдо постигна спектакуларен гол 🎥

Ал Наср оствари лесна победа на домашен терен против Ал Акдуд со 3:0 во 14-то коло од саудиската лига.

Во центарот на вниманието повторно беше Кристиано Роналдо кој постигна два гола, но првиот во 77-та минута беше навистина спектакуларен.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Португалецот со прекрасен лоб удар постигна гол од 30-ина метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…