Дома Фудбал Останато Роналдо повторно е херој во Бразил!

Роналдо повторно е херој во Бразил!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Кон крајот на минатата година Бразилецот Роналдо стана сопственик на бразилскиот гигант Крузеиро.

Роналдо откако стави крај на играчката кариера започна разни бизниси, а купи и два клуба. Прво шпански Ваљадолид, а потоа како што споменавме и Крузеиро. На почетокот во Крузеиро Роналдо дури влезе во конфликт со дел од навивачите кои не ги одобруваа некои негови потази.

„Феноменот“ од играчките денови тргна радикално буџетот го намали од 4.5 милиони евра на 1.8 милиони евра, го разреши тренерот Вандерлеј Луксембург, следуваа откази на играчи…Навивачите најмногу протестираа по отказот на 41-годишниот голман Фабио кој беше легенда на клубот.

Ништо не го откажа Роналдо од неговата намера да го врати Крузеиро после три сезони во бразилската елита и на крајот успеа и повторно е херој…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…