Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Роналдо испиша историја против Гана!

Роналдо испиша историја против Гана!

Кристијано Роналдо постигна гол во натпреварот против Гана и така уште еднаш испиша историја.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Роналдо постигна гол од пенал во 65. минута од пенал и стана единствениот играч кој постигнал гол на пет Мундијали во низа. Неверојатната низа Роналдо ја започна во 2006 година со голот на Светското првенство во Германија.

На тој Мундијал во Германија Роналдо постигна гол против Иран, во 2010 година стрелаше против Северна Кореја, во 2014 како и денес ја затресе мрежата на Гана, додека во Русија во 2018 на Шпанија и даде хет-трик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …