Дома Трансфер зона Рома во Лондон ја пронајде замената за Манолас

Рома во Лондон ја пронајде замената за Манолас

0

Белгискиот репрезентативец Тоби Алдервајлед е на излезна врата од Тотенхем, а според последните информации големи се шансите кариерата да ја продолжи во Серија А.

„Кориере дело Спорт“ пренесува дека Рома покажува сериозен интерес за 30-годишниот Белгиец и во него гледа идеална замена за Костас Манолас.

„Волчицата“ започна преговори и за Марк Бартра од Бетис, но тренерот Фонсека сака да направи тандем Бартра – Алдервајлед.

Белгиецот има откупна клаузула од 25 милиони фунти, која Рома е спремна да ја плати, па треба да постигне договор со фудбалерот.

Прашање е дали Алдервајлед ќе се согласи да игра во тимот кој нема да настапува во Лигата на шампиони и дали воопшто сака да ја напушти Премиер лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед понуди 80 милиони за Милинковиќ-Савиќ

Манчестер Јунајтед не се откажува од идејата во своите редови да ја донесе ѕвездата на Лац…