Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Роби Вилијамс покажа среден прст на отварањето на Мундијалот! (фото+видео)

Роби Вилијамс покажа среден прст на отварањето на Мундијалот! (фото+видео)

0

Денес во спектакуларен настап беше отворено Светското првенство во Русија, првиот натпревар го играат Русија и Саудиска Арабија.

На церемониата на отварање на Мундијалот пееше познатиот пејач Роби Вилијамс, но на Твитер фановите успее да забележат и еден необичен потег на славниот пејач.

Имено, на популарната социјална мрежа се појави слика на која се гледа како Вилијамс покажува среден прст кон камерата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Модриќ за „Франс Фудбал“ ги пофали Роналдо и Мбапе, откри и кој би сакал да му биде соиграч

Лука Модриќ во интервјуто за „Франс Фудбал“ зборуваше за неговиот поранешен соиграч Кристи…