Дома Топ вести Реал тргнува по ѕвездата на Ливерпул

Реал тргнува по ѕвездата на Ливерпул

Реал Мадрид веќе работи на засилување на тимот  за следната сезона, а приоритет ќе биде засилување на десната  бековска позиција.

На таа позиција Реал го има само Карвахал, кој веќе е  во фудбалска зрелост, а прво име на списокот е Трент Александер-Арнолд од Ливерпул.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Со завршување на ерата на Јирген Клоп во Ливерпул ќе се случат голем број промени на „Енфилд“, па се очекува дел од играчите да си заминат во следниот период.

Вредноста на Александер-Арнолд изнесува 70 милиони евра, па „кралевите“ во следниот период се очекува да испратат понуда до премиерлигашот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во соблекуалната на Србија имало драма: Павловиќ колабирал – го враќале во живот!

Вистинска драма се случувала во соблекувалната на Србија на полувремето од натпреварот со …