Дома Фудбал Реал Сосиедад со уникатно видео го потврди новиот потпис на Давид Силва

Реал Сосиедад со уникатно видео го потврди новиот потпис на Давид Силва

Шпанскиот фудбалер од редовите на Реал Сосиедад Давид Силва потпиша нов договор со важност до јуни 2023 година објави клубот од Баскија.

Последните две сезони Давид Силва го носи дресот на „сино белите“ и ги оправда очекувањата станувајќи еден од најдобрите нивни фудбалери. Пред Сосиедад Силва помина десет сезони во редовите на Манчестер Сити.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во споменатите две сезони за Сосиедад одигра 56 натпревари и постигна три голови во сите натпреварувања. Сосиедад потврдата за продолжувањето на соработката ја објави на навистина уникатен начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …