Дома Трансфер зона Реал Мадрид ја сака ѕвездата на Тотенхем

Реал Мадрид ја сака ѕвездата на Тотенхем

Реал Мадрид е во потрага по нов напаѓач, а најново име на списокот е ѕвездата на Тотенхем, Сон Хеунг-Мин.

Медиумите пишуваат дека „кралевите“ ги следат настапите на Сон кој има договор до јуни 2025 година и постои шанса да испратат понуда за неговиот потпис идното лето.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сон има 31 година, но игра на врвно ниво, а доколку до лето не стави потпис на нов договор Тотенхем ќе биде спремен да го продаде.

Репрезентативецот на Јужна Кореја досега постигна пет гола во седум настапи во сите натпреварувања оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…