Дома Топ вести Реал Мадрид го купува „новиот Меси“

Реал Мадрид го купува „новиот Меси“


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Реал Мадрид е блиску до договор со Ривер Плата за трансфер на големиот талент Клаудио Ечевери.

Ечевери важи за најголемиот аргентински талент, настапува за аргентинската репрезентација У-17 и веќе го доби епитетот „новиот Меси“.

Многу европски гиганти покажуваат интерес за Ечевери, но Реал ја победил конкуренцијата и е спремен да ја плати откупната клаузула од 25 милиони евра.

„АС“ открива дека Ечевери ќе пристигне во Мадрид кога ќе наполни 18 години, и првата година ќе игра во младинскиот тим на Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…