Дома Трансфер зона Реал купува шпански репрезентативец за „смешна“ сума

Реал купува шпански репрезентативец за „смешна“ сума

0

Раководството на Реал Мадрид сериозно размислува да ја засили одбраната во зимскиот преоден рок.

Весникот „Марка“ пренесува дека примарна цел на „кралевите“ е дефанзивецот на Еспањол, Марио Ермосо кој доби повик од Енрике во шпанската репрезентација.

Ермосо покажува фантастични партии оваа сезона и го привлече вниманието на многу големи клубови, меѓу кои и „кралевите“.

Ермосо е дете од школата на Реал Мадрид, но во 2017 година направи трансфер во Еспањол. Меѓутоа во договорот има клаузула според која „кралевите“ ќе можат да го вратат во Мадрид за само 7,5 милиони евра.


Следете го Sportski.mk и на


Еспањол не сака да се раздели од 23-годишниот дефанзивец, но медиумите тврдат дека Реал е решен да ја активира клаузулата и да го донесе на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Трансферот договорен: Рабио ја избра Барселона!

Ѕвездата на ПСЖ Адриен Рабио следното лето ќе го облече дресот на Барселона, пренесува „Му…