Дома Фудбал Реал дефинитивно се откажа од Мбапе и Холанд

Реал дефинитивно се откажа од Мбапе и Холанд

Реал Мадрид олдучил дефинитивно да се откаже од намерата да ги доведе двете големи ѕвезди на светскиот фудбал, Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Во последните години двајцата беа силно побрзувани со трансфер во Реал, но ова лето Мбапе го продолжи договорот со ПСЖ, а Халанд избра да се пресели во Манчестер Сити.

Покрај тоа се шпекулираше дека „кралевите“ не се откажуваат од намерата да ги донесат во следните години, со оглед на фактот дека двајцата се многу млади.

Меѓутоа, „Марка“ пренесува дека претседателот Перез е разочаран од однесувањето на двајцата и нивните изјави во јавност, па дефинитивно се откажал од нивни ангажман во иднина.

Мбапе и Халанд со последните изјави во медиумите повторно го засенија името на Реал Мадрид и со тоа дефинитивно си ја затворија вратата на „кралскиот“ клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…