Дома Македонски спорт Мак фудбал Реакција на ФК Скопје: Скандалозно судење на Автокоманда!

Реакција на ФК Скопје: Скандалозно судење на Автокоманда!

Вчера Скопје запиша пораз против Шкупи од 1:3 во рамките од ПМФЛ.

После натпреварот од Скопје реагираа за судењето на Крумислав Ѓорѓиев, денес клубот се обрати и до јавноста означувајќи го судењето како скандалозно.

СООПШТЕНИЕТО ОД ФК СКОПЈЕ ВИ ГО ПРЕНЕСУВАМЕ ВО ЦЕЛОСТ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар договори соработка со Локомотива

Како дел од стратегијата за развој на младинските категории Вардар постигна договор за сор…