Дома Видео Рамос не може да се навикне дека повеќе не е капитен 🎥

Рамос не може да се навикне дека повеќе не е капитен 🎥

После 16 години Серхио Рамос го напушти Реал Мадрид и потпиша за ПСЖ.

Рамос не успеа да се договори со Флорентино Перез, па ја промени средината. Поранешниот капитен на Реал Мадрид се уште е на почетокот на својата авантура во новиот клуб, па се уште не се навикнал. Дека е така може да се види од снимката на која Рамос ја бара капитенската лента на раката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…