Дома Фудбал Репрезентации Рамос, играш стопер или напаѓач?!

Рамос, играш стопер или напаѓач?!

Серхио Рамос вчера влезе во топ 10 најдобри стрелци во историјата на репрезентацијата на Шпанија кога погоди од пенал во 29-тата минута во победата против Романија.

Шпанците така ја запишаа петтата победа во исто толку натпревари во квалификациите за Европското првенство, додека Рамос го постигна 21-гол во дресот на репрезентацијата.

Уште по импресивна е голгетерската форма во која се наоѓа стоперот на Шпанија. Капитенот на репрезентацијата на Реал Мадрид во последните десет натпревари постигна дури осум голови што е статистика на која можат да завидуваат и бројни напаѓачи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…