Дома Топ вести Раиола договори состанок, се решава иднината на Халанд

Раиола договори состанок, се решава иднината на Халанд

Главната трансфер цел на Манчестер Сити следното лето ќе биде Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд.

Англиските медиуми пренесуваат дека Мино Раиола веќе договорил состанок со раководството на „граѓаните“.

Халанд на лето ќе биде достапен за „само“ 75 милиони евра, колку што изнесува неговата откупна клаузула во договорот со Дортмунд.

На агентот во прилог му оди фактот што Халанд следното лето ќе биде достапен за „само“ 75 милиони евра, па клубот што го сака ќе мора да му гарантира астрономска плата.

„Граѓаните“ се спремни да ги задоволат финансиските апетити на Халанд, со цел да ја победат конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …