Дома Фудбал Англија Пукна нов срам за Манчестер Јунајтед: Поплава на „Олд Трафорд“ 🎥

Пукна нов срам за Манчестер Јунајтед: Поплава на „Олд Трафорд“ 🎥

Фудбалерите на Арсенал на гости го совладаа Манчестер Јунајтед со резултат 1:0, а единствениот гол на „Олд Трафорд“ го постигна Леандро Тросар во 20. минута.

Арсенал го престигна Манчестер Сити во поредокот, иако со натпревар помалку. „Топџиите“ сега имаат 86 бодови, а „граѓаните“ 85. Вчерашната фудбалска претстава ја расипа дождот, кој во текот на натпреварот силно врнеше.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Колку силно врнеше најдобро покажува видеото на кое може да се видат поточиња како течат меѓу столовите на трибините. Меѓутоа ваквата ситуација беше и дочекана како нова причина за сеир на Манчестер Јунајтед на кого освен што не му оди на теренот, очигледно не му оди и во други сегменти…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…