Дома Топ вести ПСЖ и Јунајтед го сакаат „промашувањето“ на Барселона

ПСЖ и Јунајтед го сакаат „промашувањето“ на Барселона

Манчестер Јунајтед и ПСЖ се борат за потписот на францускит дефанзивец, Жан Клер Тобидо, пренесува „Екип“.

23-годишниот Тобидо во 2019 година се пресели во Барселона како слободен играч, но никогаш не доби шанса на „Камп Ноу“ и беше испраќан на позајмици.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во 2021 година Ница го откупи неговиот договор, а тој игра одлично во Франција и го привлече вниманието на многу европски клубови.

Манчестер Јунајтед се обиде да го доведе во летниот преоден рок, но  не успеа да постигне договор со Ница.

Јунајтед не се откажува, но сега доби сериозна конкуренција бидејќи ПСЖ покажува сериозен интерес и во него гледа идеална замена за Кимпембе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…