Дома Трансфер зона ПСЖ и Интер спремаат интересна трампа

ПСЖ и Интер спремаат интересна трампа

Италијанските медиуми пренесуваат дека ПСЖ и Интер би можеле да направат трампа во зимскиот преоден рок.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Познато е дека ПСЖ е силно заинтересиран за Милан Скриниар, кого не успеаа да го доведат во летниот преоден рок.

„Светците“ ќе се обидат да го доведат дефанзивецот во јануари, но сега ситуацијата е поинаква бидејќи Скриниар се уште не го продолжил договорот кој му истекува на крајот на сезоната.

Медиумите тврдат дека ПСЖ е спремен да му понуди трампа на Интер и во Милано да го испрати Хакими.

Хакими беше платен 75 милиони евра, но не ги оправда очекувањата во целост.

Останува да видиме дали Интер ќе го прифати предлогот на ПСЖ, кој изгледа примамлив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за српскиот дефанзивец

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Европските гиган…