Дома Топ вести ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јувентус за 80 милиони евра.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Меѓутоа, српскиот напаѓач не се снаоѓа баш најдобро во Јувентус и се вклопи во „сивилото“ на тимот. Наводно играта на тимот воопшто не му одговара и е спремен да ја промени средината.

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека силен интерес за Влаховиќ покажува ПСЖ.

Тренерот Галтие потврди дека „светците“ се во потрага по класичен напаѓач кој ќе може да му отвара повеќе простор на Мбапе, а најголема желба е токму Влаховиќ.

Јасно е дека Јувентус нема да сака да го пушти најдобриот стрелец на средина од сезоната, но ПСЖ спрема богата понуда.

Наводно „светците“ се спремни да платат 100 милиони евра за српскиот репрезентативец после Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…