Дома Останати Ракомет Против Австрија ќе ни судат судии од соседна земја на домаќинот!

Против Австрија ќе ни судат судии од соседна земја на домаќинот!

Утре Македонија ќе игра клучен натпревар за пласман во наредната фаза против Австрија.

Денес ЕХФ ги одреди судиите за овој натпревар, правдата ќе ја делат Давид Сок и Бојан Лах. Ова е малку чудна одлука затоа што двајцата доаѓаат од соседна држава на еден од ко-домаќините на Мундијалот.

Натпреварот помеѓу Македонија и Австрија се игра утре со почеток во 18:15. Ние се надаваме дека ова нема да биде причина за Сок и Лах да немаат ист критериум на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Пилот кој две години го возел Брајант: Невозможно е тој хеликоптер да имал механички дефект

Светот се уште не се соземал од големата трагедија во која од овој свет си замина големата…