Дома Останати Ракомет Против Австрија ќе ни судат судии од соседна земја на домаќинот!

Против Австрија ќе ни судат судии од соседна земја на домаќинот!

Утре Македонија ќе игра клучен натпревар за пласман во наредната фаза против Австрија.

Денес ЕХФ ги одреди судиите за овој натпревар, правдата ќе ја делат Давид Сок и Бојан Лах. Ова е малку чудна одлука затоа што двајцата доаѓаат од соседна држава на еден од ко-домаќините на Мундијалот.

Натпреварот помеѓу Македонија и Австрија се игра утре со почеток во 18:15. Ние се надаваме дека ова нема да биде причина за Сок и Лах да немаат ист критериум на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Италијанците откриваат колкава ќе биде платата на Елмас со новиот договор

Елиф Елмас брзо ги собра симпатиите во Италија после само една сезона и многу брзо се очек…