Дома Фудбал Англија Проблем за Ливерпул: Потврдено колку ќе паузира Жота!

Проблем за Ливерпул: Потврдено колку ќе паузира Жота!

На Ливерпул не му оди лошо сезонава во Премиер лигата, меѓутоа во овие моменти се соочуваат со големи пороблеми поради повредите на неколку ѕвезди во тимот.

Тренерот Јирген Клоп остана без услугите на Диого Жота кој се повреди против Брентфорд и ќе мора да паузира два месеци.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Жота ги оштетил лигаментите на левото колено и ќе биде надвор од терените, неговото враќање би требало да се очеквуа некаде пред крајот на сезоната. Ливерпул во овој момент е лидер на табелата со 57 бодови, па потоа следи Арсенал со 55 и Манчестер Сити со 53.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …