Дома Топ вести ПРЕСВРТ: Тотенхем ја „украде“ желбата на Арсенал!

ПРЕСВРТ: Тотенхем ја „украде“ желбата на Арсенал!

0

Англиските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Тотенхем постигнал договор со Бордо за Малком, фудбалер кој беше голема желба на Арсенал.

Арсен Венгер беше силно зиантересиран за Бразилецот и веќе неколку дена водеше преговори со Бордо, но денес се случи неочекуван пресврт.

Имено, градскиот ривал Тотенхем успеа да го „украде“ Малком пред носот на „топџиите“. Имено, „спарси“ понудија 40 милиони евра во кеш плус 10 милиони како бонуси за неговиот потпуис, а Бордо ја прифати понудата.

Преговорите со самиот фудбалер се брзо завршени, па крилниот напаѓач наскро ќе потпише договор со Тотенхем на пет и пол години.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Едно од најемотивните простувања: Германецот плачеше како мало дете кога го замени неговиот татко (ВИДЕО)

Германскиот фудбалер, Пер Мертезакер (34) сега и официјално ја заврши професионалната фудб…