Дома Топ вести Преговорите во напредна фаза, Санчо на чекор од „Олд Трафорд“

Преговорите во напредна фаза, Санчо на чекор од „Олд Трафорд“

Примарна цел на Манчестер Јунајтед ова лети повторно ќе биде Џејдон Санчо, а последните информации се дека преговорите се во напредна фаза.

Јунајтед минатата година за Санчо понуди 100 милиони евра со вклучени бонуси, но оваа година цената на фудбалерот падна.

Санчо има комплетен договор со „црвените ѓаволи“ и инсистира да се пресели на „Олд Трафорд“.

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд се во напредна фаза и медиумите се оптимисти дека трансферот наскоро би можел да се договори за сума од 80 милиони фунти.

Борусија сака што побрзо да се заврши трансферот за да може да најде адекватна замена за својата ѕвезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второп…