Дома Топ вести Преговорите во напредна фаза: Белингам во Реал за 100 милиони

Преговорите во напредна фаза: Белингам во Реал за 100 милиони

Шпанските медиуми пренесуваат дека главна цел на Реал Мадрид за следното лето ќе биде ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џуди Белингам.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓18-годишниот фудбалер блеска во дресот на Борусија Дортмунд и е еден од најбараните играчи на трансфер пазарот.

Белингам има договор со „милионерите“ до 2025 година, но планот на Реал Мадрид е Англичанецот да пристигне следното лето и да биде долгорочна замена за Лука Модриќ.

За неговиот потпис се борат неколку европски гиганти, но Реал сака да ја победи конкуренцијата и уште сега да го договори трансферот.

Белингам го избрал Реал Мадрид, а „кралевите“ се во напредни преговори со Дортмунд за трансфер кој треба да изнесува 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…