Дома Фудбал Репрезентации Првиот гол на Европското првенство е автогол 🎥

Првиот гол на Европското првенство е автогол 🎥

Првиот гол на Европското првенство е автогол.

Италија после нешто повеќе од 50 минути игра стигна до предност против Турција и тоа со автогол на стоперот на Јувентус Мерих Демирал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …