Дома Видео Прва снимка од приведувањето на Ѓоковиќ 🎥

Прва снимка од приведувањето на Ѓоковиќ 🎥

 Во австралиските медиуми се појавија првите снимки од приведувањето на Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ беше прикажан како седи во автомобил заедно со полицајци околу себе додека влегува во гражата на судската зграда каде што му било соопштено дека визата му е поништена.

Во овој момент Ѓоковиќ е во притвор на тајна локација поради медиумското внимание на целиот случај. Во притвор Ѓоковиќ ќе остане некаде до пред полноќ по средноевропско време кога би требало конечно да се знае дали ќе остане во Австралија или ќе биде депортиран.

Ако се случи да биде депотриран најверојатно Новак ќе добие и казна за влез во Австралија во следните три години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обеле…