Дома Трансфер зона По сите глупости кои ги направи Наинголан остана без клуб

По сите глупости кои ги направи Наинголан остана без клуб


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Белгискиот фудбалер, Раџа Наинголан повеќе не е член на Ројал Антверпен затоа што двете страни ја прекинаа соработката.

Контроверзниот играч за врска својот последен натпревар за Антверпен го одигра во октомври пред клубот да го суспендира затоа што запали цигара на клупата за резерви во натпреварот со Стандард.

Една недела подоцна тој беше уапсен на улиците во Антверпен поради возење без возачка дозвола. Ваквите работи и не се големо изненадување кога во прашање е Наинголан на кого од поодамна фудбалот му е во втор план.

„Имате фудбалери како Лука Модриќ кои со 37 години се во форма, а потоа имаете и оние на кои на 30 години не им се игра. Раџа е помеѓу нив“, наводно биле зборовите на претседателот на Антверпен Пол Гејсенс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…