Дома Трансфер зона Постигнат договор, Џака се сели во Рома

Постигнат договор, Џака се сели во Рома


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака е пред трансфер во Рома.

Играчот за врска на Арсенал е голема желба на Жозе Мурињо и двата клуба веќе неколку недели водеа преговори за негов трансфер.

Според последните информациите Рома понудила 18 милиони евра со бонуси и Арсенал ја прифатил понудата.

Џака веќе има договор со „волчицата“, па се очекува наскоро да пристигне во Рим на лекарски прегледи.

Арсенал веќе договори негова замена и за 22 милиони евра од Андерлехт пристигнува младиот играч за врска, Самби Локонга.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…