Дома Топ вести Постигнат договор: Најголемиот португалски талент се сели во Милан

Постигнат договор: Најголемиот португалски талент се сели во Милан

Милан е е во потрага по квалитетен играч за врска, а италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ постигнале договор со Бефика за трансфер на Флорентино Луис.

20-годишниот играч за врска важи за еден од најголемите таленти во Европа и веќе е незаменлив дел од лисабонскиот тим, а има откупна клаузула од 120 милиони евра.

Милан и во јануари се обиде да го ангажира Флорентино Луис, но тогаш Бенфика за неговата слобода бараше 50 милиони евра.

Сепак, Милан не се откажа и ги продолжи преговорите со Бенфика, а еминентниот весник „А Бола“ открива дека е постигнат комплетен договор.

Флорентино Луис ќе се пресели на „Сан Сиро“ на едногодишна позајмица со право на откуп следното лето за 40 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Билд“ тврди: Трансферот на Хаверц е завршена работа

Најеминентниот гермнаски весник „Билд“ денес излезе со информации за трансферот на Каи Хав…