Дома Фудбал Последните зборови на Марадона: После нив повеќе не се пробудил

Последните зборови на Марадона: После нив повеќе не се пробудил

Внукот на Диего Марадона, Џони Еспосито била последната особа која го видела пред смртта.

Легендата на светскиот фудбал вчера почина на 60. годишна возраст, а неговиот внук опишал што се случувало и кои биле неговите последни зборови.

Диего се разбудил околу 10 часот, порано од вообичаено, испил малку вода, прошетал и се вратил во креветот.

„Тешко ми е, се чувствувам лошо.“ биле последните зборови на Марадона после што настапила смртта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Интер го следи Јувентус: Ќе го менува грбот и името!

Гигантот од Милан на сите им е познат како Интер, а целото име на клубот од северот на Ита…