Дома Фудбал Пораката од Лукаку до Ибрахимовиќ: Ти кажав дека јас сум најдобриот

Пораката од Лукаку до Ибрахимовиќ: Ти кажав дека јас сум најдобриот

Големото дерби помеѓу Милан и Интер вчера помина во знакот на „нероаѕурите“ кои славеа со убедливи 0:3.

Градското дерби привлкекуваше и дополнително внимание поради ситуацијата помеѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. При прославата на голот Лукаку испрати и директна провокација до Ибра.

„Јас сум најдобриот тука. Јас, јас, ти кажав….“, извикуваше Лукаку додека славеше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…