Дома Топ вести Понудата испратена: Иско се сели во Лондон

Понудата испратена: Иско се сели во Лондон

Според пишувањата на реномираните шапански медиуми, Иско дефинитивно донел одлука да го напушти Реал Мадрид.

Плејмејкерот слабо добива минутажа оваа сезона кај Зинедин Зидан и тоа е клучниот фактор да донесе одлука за промена на средината.

Иско веќе донел конечна одлука и ги известил агентите, па во јануари ќе ја промени средината, а позната е и следната дестинација.

Имено, најсилен интерес за Шпанецот покажува Челзи, а Лампард веќе спремил понуда од 55 милиони евра за плејмејкерот.

Останува да се види како Реал ќе реагира на оваа понуда, бидејќи Зидан не сака да го пушти Иско на средина од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сити за пет минути направи неверојатен пресврт (видео)

Реал Мадрид и Манчестер Сити играат исклучително возбудливо второ полувреме. Домаќините по…