Дома Фудбал Англија Понижување какво што ретко се гледа во Премиер лигата: Замени тројца фудбалери по половина час 🎥

Понижување какво што ретко се гледа во Премиер лигата: Замени тројца фудбалери по половина час 🎥

Во вчерашниот натпревар од Премиер лигата помеѓу Нотингем Форест и Фулам кој домаќините го добија со 3:1 видовме една ситуација каква што е реткост на фудбалските терени.

Имено, Фулам лошо го започна натпреварот и по само 20 минути имаше негатива од 2:0. Тогаш тренерот Марко Силва се одлучи на еден необичен потег.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По само половина час игра тој направи тројна измена и од игра ги извади Лукиќ, Ивоби и Вилсон. Можеше да се забележи дека на тројцата секако не им е сеедно што го напуштаат теренот толку рано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…