Дома Видео Полицаец пукал во олимпиеец затоа што не го почитувал полицискиот час – надзорната камера се снимила! (ВИДЕО)

Полицаец пукал во олимпиеец затоа што не го почитувал полицискиот час – надзорната камера се снимила! (ВИДЕО)

Во Костарика пред четири дена се случи необична ситуација која беше снимена од надзорните камери.

Олимпиецот во сурфање Рафаел Вилависенсио беше блиску до смртта поради голема глупост. Тој се решил да ја одржува формата додека бил актуелен полицискиот час. Полицаецот кога го видел се обидел да го застрела.

„Држеше оружје и затоа испаничив и почнав да бегам. Ние мораме да промовираме единство во нашата земја и да седиме дома“, изјави олимпиеецот свесен дека можел да загине поради непочитувањето на правилата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Eден од најпопуларните УФЦ борци спроведуваше ред на улиците во САД (ВИДЕО)

Eден од најпознатите и најпопуларни УФЦ борци Џон Џонс е снимен пред неколку ноќи како вов…