Дома Трансфер зона Познато кога Костиќ пристигнува во Торино

Познато кога Костиќ пристигнува во Торино

Јувентус е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Ајнтрахт Франкфурт, Филип Костиќ , пренесуваат италијанските медиуми.

Костиќ беше блиску до трансфер во Вест Хем, но откако Јувентус се вклучи во трката тој избра да се пресели во Торино.

Јувентус постигна договор со Ајнтрахт и за неговиот потпис ќе плати 13 милиони евра плус бонуси.

„Скај Италија“ потврди дека Костиќ утре наутро ќе пристигне во Торино на лекарски прегледи, а потоа ќе стави потпис на 4-годишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…